Saskarsmes kods

Četru dienu seminārs Cilvēkiem, kas strādā ar Cilvēkiem. Tiem, kas lielu daļu ikdienas pavada komunikācijā, koleģiālu attiecību veidošanā, pārrunu un interviju vadīšanā. Tiem, kas vēlas labāk saprasties, izprast sevi un veidot cieņpilnas attiecības dažādās situācijās.

Par semināru

Ja jūti, pārāk daudz laika tērē atkārtotā situāciju izskaidrošanā, jūties nesaprasts, "norij" emocijas, netiec pareizi uztverts, tiec pārprasts un tas viss kopā nereti rezultējas konfliktā, tad šajā seminārā saņemsi lielu daļu atbižu jautājumiem kāpēc tas tā notiek un uzzināsi, kā to mainīt.

 

Saskarsme ir kas krietni vairāk par ikdienišķu saziņu - tā ir cilvēku, to grupu mijiedarbība, kam raksturīga informācijas apmaiņa, savstarpēji regulēta rīcība un arī emocionāla ietekme. Saskarsme ir gan komunikācija, gan saikne un saskare. Kļūdas saskarsmē veido konfliktus, to atklāšana  palīdz rast  risinājumu,  kā arī sekmīgi un efektīvi virzīties uz saviem mērķiem.

 

Seminārā ir iekļauta informācija un prakses gan par labi zināmiem komunikācijas paterniem, gan par jaunākajiem atklājumiem saskarsmes paradigmās un izaicinājumos.

 

Dzirdēt vēl nenozīmē saklausīt, runāt vēl nenozīmē tikt sadzirdētam. Lai arī runājam vienā valodā, lietojam daudzmaz vienotu sociālo un kultūras kodu, vārdi vibrē gaisā, bet nerezonē apziņā un neļauj notikt brīnumam, ko saucam par izpratni  un savstarpējo saskarsmi.

 

1.diena. Kā komunicēt citiem saprotami?

"Kas skatās uz āru, sapņo, bet kas skatās uz iekšu, pamostas.” /Karls Gustavs Jungs/

 

Katrs cilvēks ir unikāls un neatkārtojams gan pēc ārējām pazīmēm, gan pēc sajūtām, gan pēc veida kā viņš uztver informāciju. Svarīgi ir saprast veidu, kā smadzenes apstrādā visa veida datus, kā atšķiramies viens no otra un kā varam iemācīties saprast citus un padarīt informāciju saprotamu citiem.

 

Kādi ir uztveres veidi?

Kā tie izpaužas? 

Kā atpazīt savu uztveres veidu un pielāgot to saskarsmei ar citiem cilvēkiem?

 

2.diena. Kā klausīšanās kļūst par pārliecināšanas atslēgu?

"Kad jūs runājat, jūs tik vien kā atkārtojat jau zināmo. Klausoties jūs iemācāties ko jaunu." /Dalai Lama/

 

Pārliecinošs ir nevis tas, kurš labi pārzin savas iespējas, bet gan tas, kurš zin citu vajadzības. Māka netikai klausīties un dzirdēt savu sarunu biedru atver durvis uz viņa prātu un sirdi. Aktīvas klausīšanās prasmes ir noderīgas jebkurā sabiedrībā un kolektīvā, vēl jo vairāk, ja klausoties protat ievirzīt sarunu sev vēlamajā gultnē.

 

Kā iejusties sava sarunu biedra ādā? 

Kā pārvilkt oponentu savā pusē? 

Kas ir aktīvā klausīšanās? 

Kā klausīšanās var palīdzēt panākt savu?

 

3.diena. Kas ir svarīgākais sarkarsmē, lai tas būtu viegli?

"Miers nav konfliktu neesamība, tā ir spēja atrisināt konfliktu mierīgā ceļā." /Ronalds Reigans/

 

Arī saprotot informācijas uztveres īpatnības un bruņoti ar prasmi klausīties reizēm ir grūti izveidot kontaktu. Ceļā nostājas nepatika, emocijas, ego un konflikti. Izpratne par to, kas ir konflikts, kas ir tā pamatā palīdz pārvarēt saskarsmes krīzes un panākt efektīvu komunikāciju.

 

Kāpēc konflikti ir vajadzīgi? 

Kur rodas konflikti? 

Kas ir to pamatā un kā tos apiet? 

Konfliktu psiholoģiskie aspekti un kā to izpratne var veicināt labas saskarsmes nostiprināšanos?

 

4.diena, Ko ir vertīgi trenēt efektīvākai komunikācijai?

"Zināšanām nav nekāda vērtība, ja tās netiek pielietotas praksē." /Antons Čehovs/

 

Apgūto zināšanu un prasmju integrēšana ir nozīmīgs solis uz patstāvīgu savu saskarsmes prasmju attīstīšanu. Saliekot kopā ar prātu saprasto, ķermenī piedzīvoto un emocionāli izjusto, var vērot savu izaugsmi un sākt praksē lietot savu Saskarsmes Kodu.

 

Praktikums, lomu spēles, kas palīdzēs pilnveidot apgūtās zināšanas un iemaņas.

 

Semināru vada Laila Zariņa

Uzņēmēja, Personības izaugsmes, biznesa attīstības un komandu efektivitātes trenere, NLP meistare ar akadēmisku biznesa izglītību un 20 gadu pieredzi uzņēmējdarbībā. Savā 8 gadu trenera praksē izmantoju koučinga pamatprincipus sinerģējot tos ar jaunākās paaudzes Ģeneratīvo koučingu un Integrālās pieejas metodēm, ļaujot klientam atklāt savas vērtības un attīstīt sava snieguma ekselenci saskarsmē, komunikācijā, sadarbībā. 

 

un Aivars Dresmanis

Pieredze uzņēmējdarbībā, daudzu gadu prakse darbā ar cilvēkiem un interese par to, kas esam un kā mijiedarbojamies ļauj redzēt pasauli no dažādiem redzes leņķiem. Šāds redzējums palīdz gan man pašam, gan maniem klientiem konfliktus pārvērst par iespējām un rast risinājumu situācijās, kurās veidojas saskarsmes kļūdas.

 

PIETEIKTIES aizpildot pieteikuma formu(ej.uz/saskarsmeskods

Vairāk: http://www.saskarsmeskods.lv/


Ieguldījums attīstībā

 

Četras dienas un 360 EUR